Hypotéky

hypotéka pre živnostníkov

Hypotéka pre živnostníkov, ako na ňu?

Živnostníci majú v bankách pri riešení hypotéky zvyčajne iba jeden problém – majú slušný príjem, ktorý nevedia poriadne vydokladovať.

dofinancovanie hypotéky

Ako na dofinancovanie hypotéky?

Mnoho klientov má problém dofinancovať hypotéku z vlastných zdrojov, čím sa kúpa bývania predražuje. Akými spôsobmi môžeme vyriešiť dofinancovanie hypotéky?

ako sa zmenia hypotéky

Ako sa zmenia hypotéky od júla?

V júli začnú platiť dlho očakávané opatrenia, ktoré sprísnia poskytovanie hypoték. Na aké zmeny sa musíme pripraviť?

ako sa pripraviť na hypotéku

5 tipov, ako sa pripraviť na hypotéku

Príprava na hypotéku nezačína výberom nehnuteľnosti. Pripravil som pre vás niekoľko tipov, na ktoré je dobré myslieť ešte pred riešením hypotéky.

zmeny v hypotékach pre mladých

Zmeny v hypotékach pre mladých od roku 2018

Od januára prichádzajú zásadné zmeny v hypotékach pre mladých. Zatiaľ to vyzerá tak, že hypotéky so štátnym príspevkom už ani zďaleka nebudú také výhodné ako v súčasnosti.

hypoteka

Hypotéka s úrokom pod jedno percento – oplatí sa?

Hypotéka so sadzbou nižšou ako 1 % sa stala realitou aj na Slovensku. Aké podmienky na jej získanie treba splniť a aké sadzby aktuálne ponúkajú ostatné banky?

zmeny v hypotekárnych úveroch

Zmeny v hypotekárnych úveroch od marca 2017

Od marca vstupujú oficiálne do platnosti nové pravidlá Národnej banky Slovenska, ktoré musia banky zohľadňovať pri schvaľovaní hypotekárnych úverov.

hypotéka pre mladých

V ktorej banke je najvýhodnejšia hypotéka pre mladých?

Hypotéka pre mladých je určená ľuďom vo veku od 18 do 35 rokov. V súčasnosti je príjmová hranica na jej získanie 1 171,30 EUR v hrubom. V prípade dvojice žiadateľov je to 2 342,60 EUR.