najčítanejšie články

Najčítanejšie články v roku 2017

Záver roka je najlepším časom na zhodnotenie uplynulého roka. Dnešný článok bude iný ako ostatné na tejto stránke. Urobíme si malú rekapituláciu roka 2017, prehľad návštevnosti webovej stránky, najčítanejších článkov, ale aj prehľad uzatvorených zmlúv v tomto roku.

Návštevnosť webu

Webová stránku som spustil minulý rok v novembri, takže mám za sebou prvý celý rok jej fungovania. Tento rok web navštívilo 2 386 ľudí 3 123-krát. Tí si celkovo pozreli 4 934 stránok. Návštevník strávil na jednej stránke priemerne 2 minúty a 30 sekúnd. Tento rok som napísal 19 článkov, čo je celkom slušné číslo, ktoré by som si chcel udržať aj do budúcnosti. Ktoré články boli najčítanejšie? Tu je prehľad prvých troch.

3. Prečo sa oplatí mať druhý pilier?

Jeden z prvých článkov, s ktorým som stránku odštartoval. Jeho čítanosť ma pozitívne prekvapila a potešila. Mám radosť hlavne z toho, že mladí ľudia sa zaujímajú o tému druhého piliera. Dovolím si tvrdiť, že neexistuje dôvod, pre ktorý by druhý pilier nemal využívať každý jeden mladý človek a jeho význam do budúcnosti bude určite rásť.

2. Zmeny v hypotékach pre mladých od roku 2018

Téma hypoték rezonovala v médiách aj v povedomí ľudí veľmi silno aj tento rok. Najhorúcejšou témou bola zmena v hypotéke so štátnym príspevkom pre mladých, ktorá začína platiť už od zajtra. V článku nájdete prehľad zmien aj s porovnaním nových a starých podmienok. Nie všetkým klientom sa oplatilo s hypotékou ponáhľať, niektorým sa paradoxne oplatilo počkať na nové podmienky.

1. Zavádzajúca ponuka na investovanie od Partner Bank

Najčítanejším článkom tohto roka bol príbeh zo života. Išlo o klienta, ktorému maklérka vypracovala zavádzajúcu ponuku na investíciu. V článku som si dovolil jej ponuku priblížiť realite a porovnať ju s konkurenčným produktom, ktorý s klientmi využívame. Ako sa ukázalo, ponuka bola od reality na míle vzdialená a nekonkurencieschopná v porovnaní s inými produktmi, ktoré na trhu existujú.

Okrem článkov na svojej stránke, som mal v máji možnosť v krátkosti sa vyjadriť do časopisu Obchod k aktuálnej situácii v oblasti hypoték. Celý článok si môžete prečítať na tomto odkaze. V novembri mi zas vyšiel na stránke financniodbornici.sk článok o tom, ako vybrať dobrý podielový fond.

Portfólio zmlúv v roku 2017

Tento rok v portfóliu mojich klientov prevažovali investície a sporiace produkty (druhý pilier, tretí pilier, investície do podielových fondov, stavebné sporenie). Tie dosiahli podiel na celkovom obrate 45 %. 18 % tvorili zmluvy životného poistenia, 24 % neživotné poistenie a zvyšných 13 % hypotekárne úvery. Pre porovnanie, najväčší podiel u priemerného sprostredkovateľa na Slovensku v roku 2016 tvorilo životné poistenie (62 %) a úvery (31 %).

portfólio zmlúv 2017

chcem sa poradiť

Kategória: Ostatné

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*